• Edu Sense
  • Przyroda i Ja
  • Logo Artis - Gabinet logopedyczny we Wrocławiu
  • Gmina Wrocław
  • Drużyna Kangura
  • Nowe Horyzonty
  • Rycerski Zamek
  • Mama i Ja
  • NMF
  • Poznajemy Świat
Previous Next

O NAS

Misja: „Dajemy mocny fundament pod dalszą edukację”

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze wykształcenie, pokazać mu piękno otaczającego świata i przygotować je do dorosłego życia. Przedszkole LAWENDOWE SKRZATY powstało, aby pomóc rodzicowi osiągnąć zamierzony cel. Kształcenie dzieci zaczynamy w wieku 2,5 lat. Podczas zajęć dydaktycznych kształtujemy umysły małych odkrywców. Naszym celem jest zaoferowanie miejsca, w którym oprócz rodzinnej atmosfery i zabawy, cały czas poświęcony jest wszechstronnemu rozwojowi umysłowemu i fizycznemu dziecka. Staramy się jednocześnie, aby język angielski stał się (obok języka ojczystego) narzędziem ogólnego rozwoju poznawczego, intelektualnego, społecznego i emocjonalnego. Przygotowujemy profesjonalnie, zgodnie z podstawą programową, do podjęcia przez dzieci obowiązkowej edukacji szkolnej. Organizujemy wiele zajęć dodatkowych, które rozwijają zainteresowania, umiejętności i talenty małych skrzatów. Poprzez różnorakie wycieczki oraz spacery pokazujemy dzieciom piękno świata. Wspólnie poznajemy otaczającą nas przyrodę. Uczymy dostrzegania nawet niewielkich zmian w naturze. Kształtujemy wyobraźnię, a także rozwój społeczny i emocjonalny. Uczymy szacunku do drugiego człowieka oraz wzajemnej akceptacji dla indywidualnych cech innego dziecka. Dzieci uczą się współpracy, zaangażowania, otwartości i asertywności.Podstawowym celem przedszkola Lawendowe Skrzaty jest dobro dziecka!!!

Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje rodziców i nie ingerujemy w ich sposób wychowania. Pomagamy i radzimy. Sprawiamy, że życie małego dziecka staje się bardzo ciekawe, atrakcyjne i kolorowe. Przygotowujemy dzieci w wieku 2,5-7 lat do uczestnictwa w kolejnych etapach kształcenia oraz rozwijania wrażliwości na piękno otaczającego świata. Chcemy zaoferować naszym przedszkolakom możliwość posługiwania się dwoma językami. Dlatego zajęcia odbywają się w języku polskim oraz angielskim. Zakładamy, że poprzez zabawę i miłe spędzanie czasu dzieci mimowolnie przyswoją język angielski i staną się dwujęzyczne tak jak to dzieje się w rodzinie dwujęzycznej. Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają się w tempie, którego dorośli nie są w stanie sobie wyobrazić. Najnowsze badania wskazują na to, że po 5 roku życia zdolność nauki języków gwałtownie spada. Dlatego pragniemy maksymalnie wykorzystać czas przedszkolnej edukacji. Nasze cele realizujemy oferując szeroki zakres usług, które pomagają rozwijać talenty małych skrzatów. Mała kameralna placówka zapewnia domową atmosferę, przez co dzieci czują się w naszym przedszkolu bezpieczne i szczęśliwe. Odkrywają swoje umiejętności, uczą się współpracy, nawiązują pierwsze przyjaźnie. W przedszkolu LAWENDOWE SKRZATY rozwijają wyobraźnię i kreatywność, kształtują pozytywny stosunek do zdobywania wiedzy, która będzie im już zawsze towarzyszyć.

Zapewniamy dzieciom opiekę i edukację dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanej kadry.
Zajęcia prowadzone są w dwóch podgrupach wiekowych 2,5 - 4 latki oraz 4 - 6 latki.

W ramach podstawowej działalności oferta obejmuje następujące zajęcia: język angielski codziennie, zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne, ruchowe, teatr, zajęcia z logopedą. Dodatkowe zajęcia będziemy organizować zgodnie z propozycjami rodziców. Przedszkole jest zlokalizowane blisko centrum Wrocławia, na spokojnym i zielonym willowym osiedlu Karłowice. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe. Działka, na której posadowiony jest budynek przedszkola jest odpowiednio ogrodzona. W ogrodzie za budynkiem znajduje się plac zabaw. Przedszkole zajmuje cały parter budynku i ma powierzchnię 148 m2. Jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jest chronione przez wyspecjalizowaną firmę ochroniarską 24h na dobę. Nasza placówka jest czynna 5 dni w tygodniu w godz. od 7.00 do 17.00. Oferujemy 4 posiłki dziennie (śniadanie, zupę, drugie danie, podwieczorek, dodatkowo owoce oraz nieograniczony dostęp do napojów). Posiłki przygotowujemy we WŁASNEJ KUCHNI dzięki czemu są smaczne i świeże. Jesteśmy otwarci na przyjęcie dzieci z alergiami.